"Левски" с канонада от 7 гола за купата, на 1/4-финал е (Снимки, Видео)

https://www.24plovdiv.bg/sport/article/10328806 "Левски" с канонада от 7 гола за купата, на 1/4-финал е (Снимки, Видео) "Левски" с канонада от 7 гола за купата, на 1/4-финал е (Снимки, Видео) www.24plovdiv.bg
Снимки: Велислав Николов

„Левски“ се класира за1/4-финалите в турнира за купата на България след победа с 7:0 над „Септември“ (Симитли) на „Герена“.

Точни за „сините“ бяха Марин Петков, Билал Бари с хеттрик, Георги Миланов, Борислав Цонев и Димитър Костадинов.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на легендата на „Славия“ Александър Шаламанов, който почина вчера на 80-годишна възраст.

Още в първата минута Георги Миланов опита да изведе Билал Бари с подаване от дълбочина, но вратарят на гостите Антонио Тута излезе и улови. Малко по-късно Бари се озова на добра позиция след рикошет и стреля, но стражът на гостите действа отлично, като излезе далеч напред от голлинията си и спаси.

В 6-ата минута Георги Миланов центрира от фаул, като Гьоко Зайков стреля с глава, но в ръцете на Тута.

„Левски“ бе близо до гол в 8-ата минута. След центриране в наказателното поле Марин Петков стреля силно, но вратарят изби. Топката попадна на крака на Мартин Петков, който отблизко разстояние я прати високо над напречната греда.

В 19-ата минута Иван Горанов центрира в наказателното поле, но там Билал Бари не успя да достигне до топката и вкрайна сметка тя бе избита в корнер.

Само минута по-късно "сините" поведоха. Билал Бари намери Георги Миланов по лявото крило. Полузащитникът навлезе в пеналта на гостите и намери Марин Петков, който отблизо прати топката в мрежата.

В 22-ата минута „сините“ вкараха втори гол. Андриан Краев центрира в наказателното поле, където Билал Бари с плонж се разписа за 2:0. Само пет минути по-късно след центриране от дясно топката достигна отново до Бари, който с мощен удар се разписа за втори път в срещата.

Три минути по-късно Димитър Костадинов стреля отлично от далечно разстояние, но топката мина покрай лявата греда.

„Сините“ продължиха да натискат съперника си и стигнаха до поредно положение пред вратата на Антонио Тута в 32-ата минута. Драган Михайлович центрира в наказателното поле, където Георги Миланов стреля със задна ножица, но не успя да намери очертанията на вратата.

През втората част натискът на „сините“ продължи.

В 56-ата минута „Левски“ стигна до добро положение. Димитър Костадинов центрира от дясното крило, като Билал Бари опита да играе с глава, но топката бе малко по-висока от необходимото и той не успя да отправи силен удар.

"Сините" бяха близо до попадение в 64-ата минута на мача. Иван Горанов центрира много добре в пеналта, където Борислав Цонев стреля с глава, но покрай вратата.

Само четири минути по-късно „Левски“ стигна до четвърти гол. След центриране от корнер вратарят на гостите Антонио Тута излезе неразчетено и не успя да избие, като топката попадна на крака на Георги Миланов, който от няколко метра се разписа.

В 70-ата минута „сините“ вкараха пето попадение. Иван Горанов центрира от лявото крило, бранител на Септември не успя да пресече подаването и топката стигна до Билал Бари, който отблизо оформи своя хеттрик.

Шести гол падна десет минути преди края на редовното време на срещата. Андриан Краев намери Патрик-Габриел Галчев, който веднага подаде към Борислав Цонев, който с удар от движение се разписа за 7:0.

Само 2 минути по-късно "сините" отбелязаха за седми път. Иван Горанов центрира в наказателното поле на Септември, където Димитър Костадинов се оказа най-съобразителен и прати топката в мрежата на гостите.

Абонамент за печатен или електронен "24 часа", както и за другите издания на Медийна група България.