Шампионът "Хебър" е лидер в шампионата

Снимка: НВЛ
Снимка: НВЛ

Нефтохимик 2010, Добруджа 07, Монтана Волей, Марек Юнион-Ивкони и Хебър Пазарджик записаха победи в своите мачове от четвърти кръг на Ефбет Супер Волей. Сливнишки герой и Марек Юнион-Ивкони се превърна в дербито на кръга до момента, завършвайки с пет-геймова победа за тима от Дупница. Хебър води във временното класиране в Елита, Нефтохимик са четвърти, Монтана шести, а Добруджа 07 и Марек Юнион-Ивкони са съответно осми и девети.

Берое 2016 0-3 Нефтохимик 2010 (28-30, 19-25, 18-25)

Нефтохимик записа поредна победа в Ефбет Супер Волей след като тази събота надигра с чисто 3-0 отбора на Берое 2016. Двата тима започнаха силно мача, борейки се за всяка топка в първия гейм. След игра точка за точка, бургазлии, водени от Николай Учиков с успешни атаки и ас, взеха предимство при 16-13. Това разконцентрира за малко домакините, които допуснаха няколко непредизвикани грешки, но показаха, че не са готови да се предадат толкова бързо. И двата отбора засилиха своята игра в последните минути от гейма, въпреки че напрежението изигра малка роля в лагера на бургазлии (грешки на сервис и в атака). Два успешни блока (на Венцислав Рагин и Юлиус Фиркал) обаче сложиха края на спора и Нефтохимик поведоха.

Пречупвайки противника в тази игра на “котка и мишка”, състезателите на Николай Желязков контролираха действието на терена през втория гейм, взимайки предимство от началото на частта, показвайки по-добра игра в различните елементи. Подобен сценарий се разви и в последния гейм, като бургазлии взеха превес от самото начало, не оставяйки шансове на своите противници. С два аса и успешна атака в края на гейма, Фиркал помогна за подпечатването на победата. Именно словакът стана топ реализатор в мача, записвайки 18 точки и 57% успеваемост в атака, 15 добави Николай Учикове (54% успеваемост). За Берое, Иван Дамянов добави най-много - 14 точки и 44% успеваемост.

Монтана Волей 3-0 Ботев Луковит (25-11, 25-14, 25-16)

Монтана записа втора победа в Ефбет Супер Волей след като показа отлична игра срещу отбора на Ботве Луковит. Гостите на оставиха никакво съмнение кой е по-добрият отбор, доминирайки във всичките три гейма на срещата. Първият гейм започна с блок и атака на Георгиев, и въпреки че гостите се опитаха да намерят своя ритъм, прекалено много грешки на сервис се отразиха на резултата. Атаката на Монтана, от друга страна, се развиваше без проблеми и те изцяло доминираха играта. Подобен сценарий се разви и в останалите два гейма, като до края на мача домакините не срещнаха особено трудности. Методи Методиев, либеро на Монтана, беше избран за най-полезен играч на мача, показвайки завидни умения. Най-резутлатен в мача стана Жулиен Георгиев, записвайки 14 точки и 56% успеваемост в атака. За Ботев Луковит, Христо Петков отбеляза 11.

Добруджа 07 3-0 Раковски 1964 (25-12, 25-23, 25-15)

Добруджа 07 не срещна особени трудности в своя мач от четвърти кръг на Ефбет Супер Волей, след като тази събота се наложи с чиста победа 3-0 срещу отбора на Раковски 1964. Домакините взеха контрола върху случващото се на терена веднаха след първия съдийски сигнал, показвайки отлична игра в атака. Цветанов от другата страна на мрежата се опита да затрудни противника с тежък сервис, но това не беше достатъчно и Добруджа отвори мача в своя полза. Гостите започнаха по-уверено във втория гейм, но Добруджа се възползва от няколко непредизвикани грешки на Раковски, за да върнат обратно интригата в частта. Двата отбора започнаха да се преследват в резултата, до 18-тата точка, когато атака и на Кънев и блок на Чалъков направиха разликата и позволиха на домакините да поведат с 2-0. Вдъхновени, момчетата от Добруджа показаха по-добра игра в третия гейм, записвайки, освен по-успешното представяне на атака, и три блока и един ас. Калоян Кънев завърши като топ реализатор, записвайки 13 точки и 71% успеваемост в атака. За Раковски 1964, Атанас Цветанов се отчете с 10.

Сливнишки герой 2-3 Марек Юнион-Ивкони (25-19, 25-19, 20-25, 21-25, 14-16)

Сливнишки герой и Марек Юнион-Ивкони сътвориха дербито на кръга до този момент, след като се бориха в пет-геймова битка тази събота. Състезателите на Найден Найденов възкръснаха като феникс в мача, губейки 0-2 и в крайна сметка обръщайки резултата в своя полза. Двата отбора показаха борбен дух още в началото на мача, разменяйки няколко пъти водачеството в пъргия гейм, но два аса на Душков и Палев в края помогнаха на домакините да отворят мача в своя полза. Дупничани поведоха във втория гейм, но грешки в края на частта им костваха по-добрия изход. Нещата се промениха в третия гейм и Марек, усетили се притиснати до стената, показаха здрави нерви, за да се върнат обратно в мача. Вдъхновени, дупничани взеха и четвъртата част. Истинска битка беляза петия гейм, в която двата отбора се бориха за всяка точка, но в крайна сметка гостите се оказаха по-добри в решаващите моменти. Капитанът на Сливнишки герой Ерик Стоев стана топ реализатор на мача, записвайки 21 точки, а за победителите 20 записа Цветелин Цветанов.

Хебър 3-0 Славия (25-21, 25-16, 25-23)

Защитаващите своята титла, актуалните шампиони на българия Хебър Пазарджик не срещнаха трудности в мача си срещу младия състав на Славия, побеждавайки ги с 3-0. Резултатът беше завързан до 12-тата точка в първия гейм, но след това тимът от Пазарджик успя да вземе лидерството благодарение на успешна атака на Дейвид Кръстев и ас на Ненчев. Влизайки по-стабилно във втория гейм, Хебър успяха да наложат своя ритъм на игра и в тази част, и без особени проблеми поведоха с 2-0. Оспорван беше третия гейм, но опитът на Хебър, както и по-прецизната им игра в решаващи моменти, се оказа ключва за победата с 3-0.

Абонамент за печатен или електронен "24 часа", както и за другите издания на Медийна група България.