Загуба и победа за отборите ни в Европа

https://www.24plovdiv.bg/sport/article/10457380 Загуба и победа за отборите ни в Европа Загуба и победа за отборите ни в Европа www.24plovdiv.bg

СНИМКА: CEV
Тодор Алексиев се опитва да надиграе Ян Хадрава на мрежата. В първия си мач он групата на Шампионската лига “Хебър” не можа да стигна дори и до гейм срещу полския “Ястжембски”. СНИМКА: CEV

Загуба и победа записаха мъжките ни волейболни отбори в евротурнирите.

При дебюта си в груповата фаза на Шампионската лига първенецът на България “Хебър” падна тежко с 0:3 ((11:25, 16:25, 14:25) при гостуването си на едно от емблематичните имена за клубния волейбол на континента “Ястжембски” в Полша.

Канадецът Брадли Гънтър бе най-резултатен за пазарджиклии със скромните 7 т. Те бяха без контузения бивш капитан на националния отбор Виктор Йосифов, а в тима има и други здравословни проблеми.

В следващия си мач от Шампионската лига “Хебър” приема германския “Фридрихсхафен” на 16 декември в Пазарджик.

“Нефтохимик” пък надви като гост с 3:2 (25:23, 18:25, 25:19, 19:25, 16:14) швейцарския “Шеноа” в първия мач от 1/16-финалите на турнира за купата на CEV. Реваншът в Бургас е на 7 декември.

Абонамент за печатен или електронен "24 часа", както и за другите издания на Медийна група България.