Националите до 22 г. спечелиха срещу Унгария в София за престиж

https://www.24plovdiv.bg/sport/article/11633997 Националите до 22 г. спечелиха срещу Унгария в София за престиж Националите до 22 г. спечелиха срещу Унгария в София за престиж www.24plovdiv.bg
Снимка: сайт на централата

Националният отбор на България за мъже под 22 години победи Унгария 3:0 (25:16, 25:18, 25:11) във втория си двубой от група D на европейската квалификация в зала "Христо Ботев".

Така воденият от Найден Найденов тим завърши с успех, като спечели мач за престиж. Тимът ни остана втори в класирането с една победа, една загуби и 3 точки и загуби шансове за Европейското първенство в Полша. Първенец стана съставът на Франция с две победи и 6 точки. „Петлите“се класираха в спора за европейската титла.

Стартов състав на България: Денис Карягин, Любослав Телкийски, Лазар Бучков, Венислав Антов, Любчо Янков, Самуил Вълчинов, Симеон Добрев - либеро (Стоил Палев)

Младите лъвове имаха водеща роля през цялото време на мача. Доминацията им бе очевидна и те приключиха двубоя в три гейма без проблеми за 57 минути игра.

Най-резултатен бе Денис Карягин с 13 точки (3 аса, 3 блокади), Венислав Антон завърши с 12 точки (1 ас, 2 блокади). Самуил Вълчинов добави 10 точки (3 блокади). За съперника Балинт Томаночи се разписа с 8 точки (1 блокада).

Абонамент за печатен или електронен "24 часа", както и за другите издания на Медийна група България.