"Лудогорец" удари "Левски", даде медали на "Ботев" (Пд) след 27 г. чакане

https://www.24plovdiv.bg/sport/article/11639346 "Лудогорец" удари "Левски", даде медали на "Ботев" (Пд) след 27 г. чакане "Лудогорец" удари "Левски", даде медали на "Ботев" (Пд) след 27 г. чакане www.24plovdiv.bg

"Лудогорец" връчи бронзовите медали на пловдивския "Ботев" като надигра с 1:0 "Левски" в София, а пловдивчани надиграха с 2:1 "Славия". Така "Ботев" завърши на третото място с точка пред "сините".

Разградчани поставиха и рекорд по разлика от втория, след като ЦСКА направи само 0:0 при гостуването си на "Черно море" и така завършиха на цели 21 точки от шампионите.

Единственият гол на "Георги Аспарухов" падна в 28-ата минута, когато Кирил Десподов центрира от фаул към Пиерос Сотириу, който скочи най-високо и отправи мощен удар с глава. Ван дер Каап блокира изстрела, но топката отиде при Сисиньо, който прати топката неспасяемо в долния десен ъгъл на вратата на Пламен Андреев.

В Пловдив ВАР отмени гол на Кристиян Добрев от гостите в 15-ата минута. В 53-ата минута Джак Лейн той успя да надбяга Емил Виячки и да разстреля Вуцов за 1:0. В 66-ата Вуцов спаси удар на Неделев, но топката отиде при Николай Минков и той не сгреши. Резервата Валентин Петров само намали в 85-ата минута. Отличията на пловдивчани са първите от 1997 година насам.

Най-интересно във Варна бе в 28-ата минута, когато Ивайло Стоянов свири дузпа за нарушение на Томас Лам срещу Закария Беншаа. След преглед на монитора обаче се коригира и вдигна жълт картон на нападателя за изкусната симулация. В допълнителното време Стоянов изгони и капитана на ЦСКА Мено Кох за втори жълт картон.

Абонамент за печатен или електронен "24 часа", както и за другите издания на Медийна група България.