"Тера Трак" е шампионът на България по мини футбол

https://www.24plovdiv.bg/sport/article/11894923 "Тера Трак" е шампионът на България по мини футбол "Тера Трак" е шампионът на България по мини футбол www.24plovdiv.bg
Шампионите от "Тера Трак"

Великотърновският "Тера Трак" триумфира с трофея от Шампионската лига на България по мини футбол. Момчетата на Тихомир Тодоров надиграха във финала DXC Technology с 3:1, за да отнесат купата при болярите, съобщиха от асоциацията по този спорт.

"Тера Трак" е 12-ият шампион на България по мини футбол и оформи златен дубъл след титлата от втория по сила турнир в страната - Лига България.

32 отбора от цялата страна се включиха в състезанието на новата спортна база в Свети Влас. В продължение на 4 дни се изиграха двубоите от груповата фаза и елиминациите, за да стигнем до мача за титлата.

С бронзовите медали се поздравиха отборите на "Саяна" и "Лев Инс".

"Тера Трак" пък си спечели участие в Европейската Шампионска лига, където ще мери сили с най-добрите отбори на Стария континент.

Два гола във финала вкара националният състезател Любомир Генчев, който в рамките на седмици стана бронзов медалист на европейското първенство с националния отбор България и сега спечели титлата на страната по мини футбол.

Абонамент за печатен или електронен "24 часа", както и за другите издания на Медийна група България.

Други от Футбол

"Реал" (Мадрид) и "Айнтрахт" играят за суперкупата на Европа в Хелзинки

Стоичков получи копие на световната купа от Едмилсон

Николай Михайлов СНИМКА: Фейсбук/ПФК Левски

Николай Михайлов: Никой не вярваше, но сме на крачка от плейоф

Стоилов внимателно следи как тренират бразилските перли в състава Велтон и Роналдо. Снимка ВЕЛИСЛАВ НИКОЛОВ

Мъри Стоилов: Ако трябва, ще отложим цялото първенство, за да стигнем до групите

Предложението трябва да бъде подкрепено от президента на международната федерация Джани Инфантино (на снимката) и ръководителите на шестте континентални федерации.

Изтеглят началото на световното по футбол в Катар с един ден?