Григор Димитров загуби доиграването във Вашингтон

https://www.24plovdiv.bg/sport/article/12216327 Григор Димитров загуби доиграването във Вашингтон Григор Димитров загуби доиграването във Вашингтон www.24plovdiv.bg
Григор Димитров

Григор Димитров иска да се върне в топ 10 на световната ранглиста по тенис и да направи нещо повече (да се разбира поне финал) в турнирите от "Големият шлем".

За момента обаче бившият номер 3 е далече от най-добрите.

Димитров пропусна възможността да играе в 1/4-финалите на турнира във Вашингтон, след като загуби 6:4, 1:6, 2:6 от представителя на домакините от САЩ Себастиан Корда, син на Петер Корда, шампион от Australian Open 1998 и бивш номер 2 в света.

Заради дъжда в четвъртък мачът бе прекратен след първия сет и доигран днес. Григор обаче не показа сериозно желание да спечели, нямаше настроение, а проблемите със сервиса само помогнаха на 22-годишния му съперник.

Абонамент за печатен или електронен "24 часа", както и за другите издания на Медийна група България.