"Байерн" обрече Бундеслигата на поредна скука още с първия мач от сезона

https://www.24plovdiv.bg/sport/article/12216388 "Байерн" обрече Бундеслигата на поредна скука още с първия мач от сезона "Байерн" обрече Бундеслигата на поредна скука още с първия мач от сезона www.24plovdiv.bg
"Байерн" нокаутира "Айнтрахт" още през първата част. Снимка: Ройтерс

Рекордьорът по титли в Германия "Байерн" обрече на пореден скучен сезон Бундеслигата още с първия мач.

Във Франкфурт мюнхенци торпилираха с 6:1 "Айнтрахт" в откриващия двубой от кампанията.

Домакините са актуален носител на трофея в Лига Европа и съответно един от конкурентите, явно в кавички, на баварците за титлата.

Миналата събота "Байерн" би с 5:3 друг такъв "РБ Лайпциг" в мача за суперкупата на Германия, като се поразсея, за да получи 3 попадения.

Всъщност баварците приключиха интригата още през първото полувреме във Франкфурт.

То завърши 5:0 за гостите, но това не накара феновете на "орлите" да ги подкрепят неистово през цялата среща.

Между 5-ата и 43-ата мин точни бяха Йосуа Кимих, Бенжамен Павар, Садио Мане, Джамал Мусиала и Серж Гнабри.

През втората част Коло Муани намали резултата, но Мусиала възстанови разликата с втория си гол.

"Байерн" е неизменен шампион от 2013 г. насам. Оттогава Бундеслигата е борба за 2-о - 3-о място.

Абонамент за печатен или електронен "24 часа", както и за другите издания на Медийна група България.

Други от Футбол

Мартин Петров и Александър Фрай се радват да се видят в София.

Когато дойдеш в София и питаш: "Къде е Мартин Петров?", бързо срещаш Мартин Петров

"Локо" (Сф) първи в България с доживотна карта за стадиона, може да се завещае

Треньорът на "Базел" си търси Мартин Петров

Христо Стоичков предизвика фурор на "Армията" преди домакинството срещу "Сейнт Патрикс". Снимки: Велислав Николов