Националките до 19 г. стартираха със загуба на балканиадата

https://www.24plovdiv.bg/sport/article/12257481 Националките до 19 г. стартираха със загуба на балканиадата Националките до 19 г. стартираха със загуба на балканиадата www.24plovdiv.bg
Снимка: БФВ
Снимка: БФВ

Националният отбор на България за момичета до 19 години загуби от Турция с 0:3 (13:25, 22:25, 22:25) в първия си мач от предварителна група А на балканиадата в Миовени (Румъния).

Българките, водени от Мила Кьосева, не намериха противодействие срещу коравия съперник. В първите два гейма туркините доминираха изцяло и ги спечелиха с голяма разлика. Повече възможности нашите показаха в третата част. Началото бе равностойно, след това националките ни стояха близо до съперника. В крайна сметка отново играха ролята на догонващ и Турция спечели мача в три гейма за 65 минути игра.

Най-голям актив записа Маргарита Узунова - 8 точки (1 блокада), Цветомира Миткова добави 7 точки (3 аса, 2 блокади). За съперника Мелиса Букмен завърши с 10 точки (1 ас, 1 блокада).

Абонамент за печатен или електронен "24 часа", както и за другите издания на Медийна група България.