Седма загуба за "Академик" (Пд) в Националната баскетболна лига

https://www.24plovdiv.bg/sport/article/13264478 Седма загуба за "Академик" (Пд) в Националната баскетболна лига Седма загуба за "Академик" (Пд) в Националната баскетболна лига www.24plovdiv.bg
Константин Папазов ще ръководи "Левски" и Националната баскетболна лига.
Константин Папазов ще ръководи "Левски" и Националната баскетболна лига. СНИМКА: Lap.bg

Левски записа пета победа от началото на сезона в Националната баскетболна лига (НБЛ), след като надигра Академик (Пловдив) с 83:69 (14:20, 22:22, 27:13, 20:14) като гост в среща от деветия кръг на шампионата. С успеха столичният тим остава на четвърто място в класирането с баланс от пет победи и три загуби, докато за Академик това беше седмо поражение от осем срещи от началото на сезона, с което "студентите" продължават да бъдат предпоследни в подреждането.

Академик (Пловдив) започна по-концентрирано и поведе с 10:6 до средата на първата част, след което успя да задържи аванса си и да приключи първата четвърт при 20:14.

Домакините пренесоха доброто си представяне в началото на втората част и отвориха двуцифрена преднина при 29:19 след успешна стрелба от тройката на Омар Крайем. Разликата в полза на "студентите" набъбна до 15 точки след две поредни борби в нападение на Кръстан Кръстанов. Левски обаче отговори и стопи преднината на Академик до само шест точки в края на първото полувреме – 42:36.

Гостите от София стартираха силно след почивката и успяха да поведат в резултата в началото на третата четвърт след успешни нападения на Асен Великов, Джон Флорвиъс и стрелба за три на Алън Арнет. Последваха минути на поделено надмощие, в които двата отбора вървяха точка за точка, но в края на частта Левски бе по-концентриран под коша на противника и отново отвори аванс при 63:55.

В последната четвърт столичният тим успя да задържи преднината си със стабилна игра в защита, а в нападение бе достатъчно резултатен, за да отвори двуцифрен аванс и стигна до крайния успех след 83:69.

Най-резултатен за победата на Левски беше Алън Арнет с 20 точки, 18 добави Джон Флорвиъс, а Златин Георгиев се отчете с 13.

За Академик Омар Крайем единствен завърши с двуцифрени показатели в нападение, след като се отличи с 27 реализирани точки.

В следващия кръг Академик гостува на Балкан (Ботевград), докато Левски приема Ямбол.

Абонамент за печатен или електронен "24 часа", както и за другите издания на Медийна група България.

Други от Спорт

Волейболната федерация с пълна подкрепа към всички пострадали при трагедията в Турция

Иван Колев позира с президента на “Мазия” Ахмед Саджид при представянето си.

СНИМКА: КЛУБЕН ФЕЙСБУК

Иван Колев подписа за 1 г. с шампиона на Малдивите

Юлия Иванова Снимка: ВК ЦСКА

Треньорката на ЦСКА за победата над "Марица": Пречупихме психологическата бариера

"Байерн" победи с 4:2 във Волфсбург и се завърна на върха в Бундеслигата с една точка аванс пред втория "Унион".

Резултати от 19-ия кръг на Бундеслигата и класиране

Николай Михайлов и Станимир Столилов на лагера в Дубай Снимка: фейсбук на "Левски"

Ники Михайлов се завръща като титулярен вратар в "Левски", май

Вут Фаес гледа топката в собствената си мрежа.

Белгиец от "Лестър" е най-резултатен за "Ливърпул" във Висшата лига след мондиала