"Академик Бултекс 99" спечели силния турнир "Иван Андреев"

https://www.24plovdiv.bg/sport/article/8093360 "Академик Бултекс 99" спечели силния турнир "Иван Андреев" "Академик Бултекс 99" спечели силния турнир "Иван Андреев" www.24plovdiv.bg

Юношеският тим на "Академик Бултекс 99" спечели 9-тото издание на турнира "Иван Андреев" за младежи до 16-години, който "Балкан" организира всека година в чест на най-успешния треньор на клуба от Ботевград. В решителния мач пловдивският тим, който бе воден от треньора Йордан Иванов, победи домакините от "Балкан" с 87:69.

Срещата бе изключително оспорвана и пълна с многобройни смени на водачествата, но класата си каза думата и момчетата от Пловдив надделяха. Те триумфираха в надпреварата с 4 поредни победи - над БУБА Баскетбол, двата тима на "Балкан" и ФМП "Академия".
"Академик Бултекс 99" водеше доста време в мача, на балканци взеха аванс през третата част.
Домакините имаха леко предимство и в началото на решителния период, но в последните минути пловдивчани направиха запомняща се серия за 21:2 и така измъкнаха победата.
Със своите 37 точки Марио Боянов бе резултатен при успеха на "Академик Бултекс 99", а Кръстомир Михов реализира 18. 10 точки добави Калоян Радичев.
Хрисимир Маринов бе най-резултатен за "Балкан" с 22 точки, 20 отбеляза Илиян Пищиков, а Иван Христов - 17 точки.
След последния двубой стана ясно, че двата отбора на "Балкан", които участваха в турнира, ще трябва да разделят второто място в крайното класиране, защото имаха равен актив от по 2 победи и една загуба.

Абонамент за печатен или електронен "24 часа", както и за другите издания на Медийна група България.