"Монтана" взе точка от "Славия" на "Овча купел", но остана последен в Първа лига

https://www.24plovdiv.bg/sport/article/9762353 "Монтана" взе точка от "Славия" на "Овча купел", но остана последен в Първа лига "Монтана" взе точка от "Славия" на "Овча купел", но остана последен в Първа лига www.24plovdiv.bg
Давид Кики (вляво) от "Монтана" и славистът Емил Стоев се борят за топката на стадион в "Овча купел". СНИМКА: Йордан Симeонов

"Монтана" бе на път да се измъне от последното място в Първа лига, след като поведе на "Славия" на едноименния стадион в квартал "Овча купел" още в 10-ата минута.

"Белите" обаче върнаха попадението преди почивката, а през второто полувреме повече голове не паднаха и мачът завърши 1:1.

Така "Монтана" е 14-и с точка зад "Етър" при 27 изиграни мача. Великотърновци паднаха 0:2 от "Ботев" във Враца след попадения на Дориан Бабунски и Чавдар Ивайлов.

На мача в София капитанът на "Славия" Андреа Христов откри резултата, но с гол в собствената си врата в 10-ата минута.

В добавеното време на първото полувреме Георги Вълчев успя да изравни и да остави "белите" на 12-о място, което според наредбата означава, че ще играе бараж с третия във Втора лига.

Но ако окончателно бъде прието разширението на Първа лига до 16 отбора, тогава във въпросния плейоф ще играе последният.

Абонамент за печатен или електронен "24 часа", както и за другите издания на Медийна група България.

Други от Футбол

"Славия" надви 2:0 "Ботев" (Враца), излезе на 11-о място

Златна резерва отлепи "Монтана" от дъното в Първа лига

Красимир Милошев от “Локо” (Сф) ръкомаха, докато главният съдия Християна Гутева сменя позицията си на заден ход.

СНИМКИ: ВЕЛИСЛАВ НИКОЛОВ

С дама за рефер “Локо” (Сф) сгафи по пътя към I лига, треньорът готов да си тръгне